Commerciële opleidingen dienstverlening

Kies je voor de richting Bank en verzekeringen, Marketing en communicatie, Internationale handel of de opleiding Junior accountmanager, dan volg je een gemeenschappelijk basisjaar. In dit basisjaar begin je met een algemene introductie en kies je pas na tien weken welke richting je op wilt. In het eerste jaar van de opleiding kun je gemakkelijk van richting veranderen. Zo kun je van Bank en verzekeringen overstappen naar Junior accountmanager. Naast de algemene vakgebieden volg je vakken uit de door jou gekozen beroepsrichting. Na één tot twee jaar heb je een diploma op niveau 3. Binnen deze nieuwe opzet kun je in twee jaar een diploma Junior accountmanager op niveau 4 halen.

 

 

opleiding

niveau

leerweg

duur

plaats

Bank- en verzekeringswezen

Commercieel medewerker binnendienst

niveau 3

BOL

1-2 jaar

Groningen

Commercieel medewerker bank- en verzekeringswezen

niveau 4

BOL/ BBL

3 jaar

Groningen, Hoogeveen

Marketing en communicatie

Commercieel medewerker contactcenter

niveau 3

BOL

1-2 jaar

Groningen

Medewerker marketing en communicatie

niveau 4

BOL

3 jaar

Groningen

 

Bank- en verzekeringswezen

In deze richting wordt veel van je gevraagd. Met name gevoel voor commercie, nauwkeurigheid, een verzorgd uiterlijk en een spontane en vriendelijke uitstraling zijn heel belangrijk. Je durft initiatief te nemen, bent doortastend en ambitieus en kunt goed met computers en met geld omgaan. Tijdens de opleiding krijg je veel financieel-economische vakken en leer je hoe je klanten commercieel benadert. Daarnaast krijg je de vakken sales, informatica (MS Office), assurantie, bankleer en economie. De Wft-modules (Wet op financieel toezicht) zijn verplicht.

 

Marketing en communicatie

Ook voor deze opleiding heb je gevoel voor commercie, ben je nauwkeurig en initiatiefrijk. Creativiteit, oog hebben voor de omgeving en een goede beheersing van het Nederlands zijn ook van groot belang. Tijdens je opleiding volg je, naast Nederlands en Engels ook Duits of Spaans (op hoog niveau). Verder leer je om te gaan met klanten en pers en verdiep je je in marketing en promotionele activiteiten. Uiteraard kun je goed werken met audiovisuele middelen en MS Officeprogramma’s.

 

Vooropleiding

Je hebt één van de volgende diploma’s nodig:

• diploma vmbo-kb, vmbo-gl of vmbo-tl in de sector economie

• diploma vmbo-kb, vmbo-gl of vmbo-tl in een andere sector met in het vakkenpakket tenminste één van de vakken wiskunde, economie of een tweede moderne vreemde talen

• overgangsbewijs van klas 3 naar klas 4 havo of vwo

• diploma van een verwante opleiding op niveau 2

 

Na je opleiding

Als jij je diploma hebt gehaald, kun je natuurlijk gaan werken of een eigen bedrijf beginnen. Je kunt er ook voor kiezen nog door te leren en meer diploma’s te halen. Als je je opleiding op niveau 4 hebt afgerond, kun je doorstromen naar diverse commerciële hbo-opleidingen, zoals Commerciële economie, Communicatie, Financiële en Facilitaire dienstverlening, International business and language, Retailmanagement en Personeel en arbeid. Ook hele andere richtingen, zoals PABO of een sportmanagementopleiding, behoren tot de mogelijkheden.

 

Kosten

Als je op 1 augustus een BOL-opleiding volgt en jonger bent dan 18 jaar, dan betaal je geen lesgeld. Als je op 1 augustus van het cursusjaar 18 of ouder bent, dan moet je lesgeld betalen. Voor het schooljaar 2010-2011 bedroeg het lesgeld € 1.031.

 

Als je een BBL-opleiding volgt en je bent op 1 augustus jonger dan 18 jaar, dan hoef je geen cursusgeld te betalen. Als je op 1 augustus 18 jaar of ouder bent, dan betaal je wel cursusgeld. De hoogte van het cursusgeld is afhankelijk van het niveau van de opleiding: voor het schooljaar 2010-2011 was het cursusgeld € 517

 

Voor het schooljaar 2011-2012 is het cursus- of lesgeld naar verwachting vergelijkbaar met bovenstaande bedragen.

De geschatte kosten voor het studiejaar 2011-2012 zijn € 300 euro, voor boeken, lesmateriaal en overige kosten. De boeken zijn meerdere jaren te gebruiken. In overleg met de docent wordt een laptop met bijbehorende software aangeschaft. Per locatie kunnen deze bedragen iets verschillen.

 

Naast deze kosten betaal je de verplichte deelnemersbijdrage. Dit doe je via de Studieboekencentrale. De deelnemersbijdrage is verplicht voor alle deelnemers van het Alfa-college en wordt door de Studieboekencentrale afgedragen aan het Alfa-college. De deelnemerbijdrage moet aan het begin van de opleiding worden voldaan om onderwijs te kunnen volgen. Klik hier voor meer informatie.

 

Als je een van deze opleidingen op niveau 3 of 4 wilt volgen, dan heb je mogelijk een eigen laptop nodig. Kijk hier voor meer informatie over specificaties.

 

Meer weten?

Download hier de brochure

Bel 0800-235825368 (0800-beltalent)

 

Aanmelden

Aanmelden voor deze opleiding doe je hier.

Of vraag een aanmeldingsformulier aan via 0800-235825368 (0800-beltalent).

Let op!
Voor meer informatie bezoek ook onze voorlichtingsavonden!