Human technology

Als medewerker human technology onderzoek je hoe de consument producten gebruikt. Jij weet als specialist wat de gebruikers belangrijk vinden in een product. Denk aan technische mogelijkheden, design en gebruikersgemak. Jij zorgt ervoor dat de mens centraal staat, in plaats van de techniek. Kortom: je bent de schakel tussen Mens, Marketing, Communicatie en Techniek. Wil je dit vak in, dan vind je het leuk om problemen op te lossen. Je bent geïnteresseerd in techniek en design, maar vooral in de mens, want die staat centraal in je werk.

 

opleiding

niveau

leerweg

duur

plaats

Human technology  

niveau 4 

BOL

4 jaar 

Groningen

 

Bij Human technology gaat het om Mens, Communicatie, Marketing en Techniek. De lesstof in de eerste twee jaar is verdeeld over vier themablokken per jaar. Tijdens een themablok staat steeds een opdracht centraal die je op school of in de praktijk uitvoert. Je krijgt theoretische ondersteuning in de vorm van workshops. Aan de orde komen o.a. marketing, communicatie, ergonomie, informatietechnologie, techniek, psychologie, projectmanagement, kwaliteitszorg en talen. In de laatste twee jaar van de opleiding ga je je specialiseren.

 

Klik hier voor een mogelijke invulling van deze opleiding.

 

Vooropleiding
Voor de opleiding Human technology
heb je één van de volgende diploma’s

nodig:

• vmbo kaderberoepsgerichte leerweg

• vmbo gemengde leerweg

• vmbo theoretische leerweg

• overgangsbewijs havo 3 naar havo 4

 

Na de opleiding

Unieke doorstroom naar hbo

Als je Human technology op hbo-niveau wilt gaan doen, dan kun je bij het Alfa-college een speciaal laatste leerjaar volgen. Daarna rond je je mbo-opleiding af met een stage en een examengesprek. Deze mogelijkheid biedt je een betere aansluiting op het hbo. Bij een goed resultaat bestaat er een redelijke kans op een verkort opleidingstraject. Human technology heeft ook nog de uitstroomrichting “zelfstandig ondernemer”. Dé route voor wie een eigen bedrijf wil beginnen.

 

Werken

Als je na je opleiding wilt gaan werken, heb je met een diploma Human technology een goede kans op een leuke baan. Je kunt bijvoorbeeld aan de slag bij bedrijven die software ontwikkelen, webdesignbedrijven, projectontwikkelaars, producenten van consumentenapparaten, woningbouwcorporaties, zorginstellingen, adviesbureaus op het gebied van veiligheid en kwaliteit, installatiebedrijven, etc.

 

Kosten

Als je op 1 augustus een BOL-opleiding volgt en jonger bent dan 18 jaar, dan betaal je geen lesgeld. Als je op 1 augustus van het cursusjaar 18 of ouder bent, dan moet je lesgeld betalen. Voor het schooljaar 2010-2011 bedroeg het lesgeld € 1.031.

Voor het schooljaar 2011-2012 is het cursus- of lesgeld naar verwachting vergelijkbaar met bovenstaand bedrag. Daarnaast moet je rekening houden met de vrijwillige schoolbijdrage en de kosten voor onder meer boeken of kosten voor het open leercentrum, excursies, gebruik van faciliteiten en eventuele deelname aan (meerdaagse) buitenschoolse activiteiten.

 

Naast deze kosten betaal je de verplichte deelnemersbijdrage. Dit doe je via de Studieboekencentrale. De deelnemersbijdrage is verplicht voor alle deelnemers van het Alfa-college en wordt door de Studieboekencentrale afgedragen aan het Alfa-college. De deelnemerbijdrage moet aan het begin van de opleiding worden voldaan om onderwijs te kunnen volgen. Klik hier voor meer informatie.

 

Als je deze opleiding wilt volgen, dan heb je mogelijk een eigen laptop nodig. Kijk hier voor meer informatie over specificaties.

 

Meer weten?

Download hier de brochure

Bel 0800-235825368 (0800-beltalent)

 

Aanmelden

Aanmelden voor deze opleiding doe je hier.

Of vraag een aanmeldingsformulier aan via 0800-235825368 (0800-beltalent).

Let op!
Starten in augustus? Meld je dan liefst aan voor 1 april!