
Managerondernemer horeca HARDENBERG
- Locatie
- Parkweg 1A1, HARDENBERG
- Type
- BOL
- Niveau
- 4
- Opleidingsduur
- 3 jaar
wat deze opleiding bijzonder maakt
- De beste voorbereiding op een leidinggevende functie in de horeca
- Handig: je haalt ook je diploma Sociale Hygiëne (SVH)
- Start na deze opleiding je eigen zaak of studeer verder aan het hbo
-
In het kortDe opleiding Manager ondernemer horeca stoomt jou klaar voor het runnen van een café, restaurant of hotel. Je kunt met je diploma direct aan de slag als manager of met het opstarten van je eigen zaak.
Geen dag is hetzelfde in de horeca. Je geeft leiding aan jouw medewerkers en zorgt ervoor dat gasten volop genieten. Service en beleving staan hoog in het vaandel. Je bent continu bezig om te kijken hoe jouw zaak nog succesvoller kan zijn. Dat is soms hard werken, en daar geniet jij van.
Ligt jouw toekomst in de horeca? -
Iets voor jou?
- Je wilt leidinggeven aan collega’s
- Je vindt het leuk om een goede (werk)sfeer te creëren
- Je wilt je verdiepen in de horeca: van wetten en regelgeving tot inkoop, leveranciers en financiën
- Je snapt het belang van veiligheid en hygiëne
- Je hebt geen negen-tot-vijf mentaliteit
-
De opleiding
De opleiding Manager / Ondernemer horeca volg je op het Alfa-college aan de Parkweg 1a1 in Hardenberg. Je maakt hier kennis met alle facetten van de horeca: van bediening en werken in de keuken tot het leveren van (hotel)service waar gasten blij van worden. In jaar 3 verdiep je je in leidinggeven en ondernemen.
- Je loopt stage in de bediening, keuken en in een hotel
- Je leert leiding geven en ondernemen
- Je haalt het diploma sociale hygiëne (SVH)
-
Vakken
Vakken
- Koken
- Restaurant (serveren)
- Front-office (hotel)
- Conference en banqueting
- Receptie
- Sociale hygiëne
- Economische en financiële vakken
Algemene vakken- Nederlands
- Rekenen
- Engels
Je kiest zelf nog enkele extra vakken om je als professioneel Manager of Ondernemer in de Horeca verder te ontwikkelen. Voor deze opleiding zijn er bijvoorbeeld de keuzevakken:
Keuzedelen- Organisatie interne evenementen
- Digitale vaardigheden
- Fooddesign
- Voorbereiding hbo
Het aanbod kan wisselen. De keuzedelen introduceren wij tijdens het eerste leerjaar van je opleiding. Je coach kan jou helpen bij het maken van je keuze.
-
Leerweg
Deze opleiding volg je in de beroepsopleidende leerweg (BOL). Je combineert school met een stage bij een hotel of restaurant. Wat je op school leert, kun je daardoor meteen in de praktijk brengen.
- In jaar 1 loop je in periode 2,3 en 4 twee dagen in de week stage
- In jaar 2 loop je 10 weken stage
- In jaar 3 loop je 15 weken stage
Op stage krijg je begeleiding van de praktijkopleider van het bedrijf. Ook je docenten van het Alfa-college komen regelmatig langs om je te ondersteunen.
-
Vooropleiding en toelating
Om deze opleiding te kunnen volgen, heb je een van de volgende diploma’s nodig:
- Vmbo-kb, gl of tl
- Mavo
- Overgangsbewijs van klas 3 naar klas 4 havo of vwo
- Diploma van een mbo-opleiding niveau 3
-
Na je opleiding
Verder leren?
Als je verder wilt studeren ligt de overstap naar de Hogere Hotelschool het meest voor de hand. Of kies voor een vervolgopleiding op het hbo zoals Small Business, Management, Economie & Recht of Bedrijfseconomie.
Aan het werk?
Als gediplomeerd Manager Ondernemer Horeca kun je direct aan het werk. Bijvoorbeeld als manager in een restaurant, grand café, loungebar of hotel. Maar je bent ook gekwalificeerd om een eigen bedrijf in de horeca te starten. -
Schoolkosten
Ben je 18 jaar of ouder, dan betaal je lesgeld (BOL) of cursusgeld (BBL). Daarnaast zijn er kosten voor onderwijsbenodigdheden.
In leerjaar 1 betaal je ongeveer 155 euro voor boeken en licenties. In leerjaar 2 is dat bedrag ongeveer 110 euro. Boeken en licenties voor je examenjaar overleg je met je docent.
Overige kosten:- Je hebt een laptop nodig. Het Office-pakket met Word, Excel en PowerPoint krijg je gratis van het Alfa-college.
- Boeken voor de keuzedelen.
Meer informatie over schoolkosten op het Alfa-college
Mbo-studentenfonds
Als je een opleiding bij ons gaat volgen, dan kun je in aanmerking komen voor een bijdrage uit het Mbo-studentenfonds als er bepaalde financiële belemmeringen zijn. Kijk hier voor meer informatie over het Mbo-studentenfonds.
-
Studie in cijfers