• Groningen

Op zaterdag 13 september werd BouwHub050, als onderdeel van het Suikerbrij Festival, officieel geopend door wethouder Circulaire economie Kirsten de Wrede. Deze hub is ontwikkeld om in Groningen een circulaire en lokale bouwketen op te zetten. Om de kringloop van hout te sluiten en daarna stap voor stap ook andere reststromen van bouwmaterialen hergebruiken. In het pand van BouwHub050 aan de Energieweg wordt onder andere gewerkt aan het ontwerpen van circulaire onderwijsmodules, inzetten van studenten in praktijkprojecten (zoals hergebruik van restmaterialen) en organiseren en faciliteren van workshops.

 Mensen zitten op stoel te kijken naar een presentatie van een man in het gebouw van BouwHub050

BouwHub050
Deze hub is een samenwerking tussen Alfa-college, G-ROND, gemeente Groningen, Kringloop+, Coöperatie de SuikerBiedt, Bork Tussenstation en Hanze. BouwHub050 is een dynamische plek waar de circulaire bouwkringloop hand in hand gaat met onderwijs, onderzoek, ondernemers, gemeente, woningcorporaties, zzp’ers en sloopbedrijven. In deze hub werken studenten niet aan fictieve opdrachten, maar aan echte reststromen van bedrijven zoals Zwartwoud en Kringloop+. 

Bijdrage aan circulaire transitie
Met de ontwikkeling van BouwHub050 wordt er een bijdrage geleverd aan de overgang naar een circulaire economie in Groningen. Dit gebeurt door:

Mensen lopen op het terrein van de Bouwhub050 buiten rond op het Suikerbrij Festival

 
Heeft deze informatie jou geholpen?