De opleiding bestaat uit een
basisdeel, profieldelen en keuzedelen.
- Je leert hoe je mensen het best aanspreekt in verschillende situaties en hoe je ze aanspreekt op hun gedrag
- Je wordt je bewust van wat er in de maatschappij gebeurt
- Je leert werken binnen wettelijke kaders
- Je leert gebouwen en eigendommen beveiligen
- je keert over bedrijfshulpverlening (BHV): Eerste Hulp (o.a. reanimatie), brandpreventie en ontruiming
- Je hebt een dienstbare instelling
Gecertificeerde diploma’s
Het is belangrijk dat je als beveiliger levensreddend kunt optreden. Ook is het belangrijk dat je noodsituaties goed inschat en oplost. Daarom haal je de volgende gecertificeerde diploma’s die van pas komen tijdens je loopbaan:
- BHV-opleiding, eerste hulp, reanimatie, brandbestrijding en ontruiming
- basisveiligheid VCA
- Certificaat verkeersregelaar
Oefenen in de praktijk
Er zijn regelmatig mensen en instanties uit de wereld van justitie en veiligheid te gast op school. Zo maak je bijvoorbeeld kennis met de verschillende politiediensten en de bewakingsdienst van een gevangenis. Je doet ook mee aan oefeningen van de politie en ME. Ook werk je mee aan grote landelijke evenementen.
Evenementen
In het geval van evenementen is het zo dat er voor de meeste opleidingen een deelnameverplichting van 180 uur in het eerste leerjaar geldt. De eventuele kosten voor het reizen van en naar deze evenementen worden NIET door de opleiding vergoed.
Examens
Je doet niet alleen examen op het Alfa-college, je legt ook landelijke theorie- en praktijkexamens af.