Als haarstylist laat jij mensen stralen! Van knippen tot snijden, stylen, kleurcorrecties, watergolven, opsteken en vlechten – bij jou zijn klanten in goede handen.
Je bent een onmisbare allrounder voor gespecialiseerde damessalons, gemengde en specifieke kapsalons. Ook kun je als gediplomeerd haarstylist je eigen zaak starten.
Je volgt de opleiding Haarstylist Dame bij het Alfa-college aan de Kluiverboom 3 in Groningen. De opleiding duurt 2 jaar. Er zijn instroom momenten in september en februari.
Praktijklessen op modellen
In de praktijklessen oefen je op modellen zoals vrienden en familieleden. De praktijkdocent geeft aan wat voor type modellen je mee moet nemen. Het is jouw verantwoordelijkheid om voldoende modellen mee te nemen.
Wedstrijden & projecten
Als haarstylist in opleiding neem je deel aan schoolwedstrijden en projecten in en buiten school.
Kappersshow Color your mood
De meest recente kappersshow ColorYourMood werd georganiseerd door studenten van de opleiding Salonmanager! In Beaushelter presenteerden ze de nieuwste haartrends. Het leiden van een kapsalon en een eigen trend ontwikkelen én presenteren zijn onderdelen van hun opleiding. Tijdens ColorYourMood lieten de studenten zien wat ze in huis hebben en gaven ze een kijkje in de keuken van het kappersvak: “We laten zien wat we met haar en kleur kunnen doen. En hoe leuk de kappersopleiding eigenlijk is!”, zegt student Femke Goeree.
In de beroepsbegeleidende leerweg (BBL)combineer je werken en leren. Je gaat anderhalve dag per week naar school en je werkt daarnaast minimaal 21 uur per week bij een erkend leerbedrijf voor het kappersvak. Deze baan vind jij zelf.
Je hebt voor deze opleiding een van de volgende diploma’s of bewijzen nodig:
Vmbo kaderberoepsgerichte, gemengde of theoretische leerweg
Overgangsbewijs van klas 3 naar klas 4 havo of vwo
Mbo niveau2
Toelatingsprocedure
Na je aanmelden krijg je een uitnodiging voor een kennismakingsgesprek of kennismakingsactiviteit. Bij de kennismaking kun je ervaren of de opleiding goed bij je past. Ook komen je leerprestaties, je houding, wederzijdse verwachtingen en je motivatie voor de opleiding aan de orde.
Heb je deze opleiding op niveau 3 afgerond, dan kun je doorstromen naar een opleiding op niveau 4 binnen Uiterlijke verzorging of een andere mbo niveau 4 opleiding. Per opleiding kunnen de eisen voor vooropleiding en toelating verschillen.
Aan het werk?
Als gediplomeerd haarstylist dame kun je aan de slag bij gespecialiseerde dameskapsalons. Of je begint je eigen kapperszaak. Je kunt alle basisbehandelingen en specialistische damesbehandelingen zelfstandig uitvoeren.
Voor deze BBL-opleiding betaal je cursusgeld. Voor een omschrijving van deze kosten kijk je op de pagina Schoolkosten op het Alfa-college. Daarnaast zijn er kosten voor onderwijsbenodigdheden.
Studiemateriaal
Voor boeken, licenties en kleding zijn de kosten ongeveer 450 euro. Kosten voor een materialenset zijn ongeveer 378 euro. In overleg zijn er zijn mogelijkheden voor een leenpakket.
Overige kosten
Aanschaf laptop (het Office-pakket krijg je van het Alfa-college)
Boeken voor keuzevakken
Mbo-studentenfonds
Als je een opleiding bij ons gaat volgen, dan kun je in aanmerking komen voor een bijdrage uit het Mbo-studentenfonds als er bepaalde financiële belemmeringen zijn. Kijk hier voor meer informatie over het Mbo-studentenfonds.
Studie in Cijfers is de studiebijsluiter voor het mbo. Hieronder vind je de belangrijkste cijfers voor de opleiding Haarstylist Dame (Haarverzorging niveau 3).
Informatie over je kans op een baan vind je op de website Kans op werk.
Hulp of advies nodig?
Wij helpen je graag met advies over onze opleidingen en cursussen en horen het ook graag als je vragen voor ons hebt.
Opleiding en Advies
Voor alle vragen over het Alfa-college en onze opleidingen. We zijn bereikbaar op werkdagen van 8:30-16:30 uur.